Історія – як живе, вічнозелене дерево, і кожен з нас – її листочок і корінець. Любімо це дерево, вчімося шанувати історію і її славних творців, не скупімося на добре слово про них і на відроджений меморіал, не відсікаймо себе від кореня свого, якщо не хочемо всохнути, бережімо запал продовження власного роду і духу.

Свій початок Маневицька районна бібліотека для дітей бере із сорокових років минулого століття.

Перша згадка про районну бібліотеку для дітей датується 1947 роком (дані взяті з альбому історії бібліотеки ).

На своєму віку Маневицька районна бібліотека для дітей була:

  •      відділом при районній бібліотеці для дорослих;
  •   районною бібліотекою для дітей;
  •     районною бібліотекою для дітей і юнацтва (1960рік);
  •  зональною бібліотекою  (1963-1965роки при реорганізації району в Ківерцівський);
  •   районною бібліотекою для дітей (після централізації бібліотек, 1976рік).

       Організатором створення бібліотеки був виконком районної ради народних депутатів на чолі з ініціативним, палким прихильником культури Зозулею П.К.. Пізнішими роками багато зусиль доклали для становлення культури в районі представники інтелігенції селища. Серед них такі, як Антонюк Дмитро Сафонович, Ярощук Микола Сазонович. Великий вклад в розвиток культури протягом 1965-1985 років вніс незмінний завідуючий районним відділом культури Проць Степан Іванович.

Гортаючи архівні матеріали читаємо:

«На час створення бібліотека мала площу 18кв.м., стелажі і п'ять столів», а зараз площа бібліотеки становить 186кв.м. До послуг читачів-дітей в трьох просторих залах (абонемент дошкільників та учнів 1-4 класів, абонемент учнів 5-9класів та читальний зал), укомплектованих стелажами, книжковими полицями, столами, відкритий доступ до книжкового фонду.

       Якщо у 1948 році книжковий фонд бібліотеки становив 1020 примірників книг, то нині він нараховує 19423 примірники.

У 1968 році бібліотека обслуговувала 850 читачів-дітей, а зараз послугами нашої бібліотеки користується 2140 користувачів.

       Як і колись, так і тепер, залучаючи читачів до бібліотеки, бібліотекарі використовували і використовують різноманітні методи та форми вивчення читача. На протязі багатьох десятиріч була і залишається основною формою вивчення дитини бесіда з нею. При записі до бібліотеки чи перереєстрації бібліотекар дізнається про інтереси і запити читачів-дітей і це потім використовується при рекомендації дитині літератури.

       Спочатку обслуговуванням дітей займався один бібліотекар, а з першого травня 1949 року в штаті бібліотеки було два працівники.  З 1969 року по 1992 рік в штаті бібліотеки вже було три працівники. Починаючи з 1992 року читачів обслуговує чотири працівники-бібліотекарі.

Районна бібліотека для дітей фінансується в основному з державного бюджету. За радянських часів (до Незалежності) комплектувалася з обласного бібколектора та книжкового магазину «Книга-поштою». В ті роки одержували книги щомісяця, що становило за рік в основному 1700-2000примірників. Починаючи із 1991 року надходження літератури до бібліотеки почало зменшуватись. І в зв'язку з цим, у 1998році були введені платні послуги. Це дало змогу не припинити надходження нової літератури до бібліотеки.

Серце, віддане книзі та дітям

 

 

«Щоб мати право

вимагати від світу

щось для себе,

 потрібно насамперед

 подарувати йому щось своє»

У житті кожного з нас є люди, з думкою яких ми рахуємось, професійну пораду яких ми цінуємо. Ця розповідь про людей, які своє життя присвятили дитячій бібліотеці, книзі та читачу. Безмежна вдячність, глибока пошана, низький уклін тим, хто в нелегкий післявоєнний період відбудови приділяв велику увагу дитячій книзі, яка несла святе слово дітям – майбутнім творцям, винахідникам, вченим.

Саме в той нелегкий час згідно наказу №2 по Маневицькому районному відділу культосвітніх установ від 28 серпня 1948 року Півторак Софія Демидівна була призначена завідуючою районною бібліотекою для дітей.

Першими бібліотекарями, які займалися обслуговуванням читачів-дітей були:

Андрусяк Ганна Мойсеївна (01.06. – 19.07.1949р.),

Макаренко Надія Денисівна (19.07.1949р. – 10.05.1950р.),            

Сагітова Поліна Василівна (10.05. – 31.07.1950р.)

В архіві районного відділу культури є наказ, який подаємо повністю:«Ввиду того, что районная детская библиотека не укомплектована кадрами из спецобразованием, перевести в детскую библиотеку библиотекарем Зиновьеву Елену Ивановну».

Цей наказ датується 1950 роком за №67. До 01.07.1951 року всі працівники працювали в основному по декілька місяців. А з переводом колишньої завідуючої районним відділом культури Колісниченко Катерини Григорівни на інспектора, а потім на завідуючу районною бібліотекою для дітей з 1 липня 1951 року стан справ з кадрами поліпшився і вона  пропрацювала до грудня 1967 року.

А 17.04.1967 року в районну бібліотеку для дітей прийшла працювати чудовий бібліотекар Мельник Надія Никандрівна. Спочатку вона працювала бібліотекарем, а з 12.12.1967року по 24.10.1972 року була завідуючою районною бібліотекою для дітей. Молода,  палко закохана в книгу, вона часто навідувалась в школу і постійно була оточена дітворою. Цікаві, допитливі очі дітей із захопленням слідкували за бібліотекаркою, яка їм багато чого розповідала цікавого. Вона завжди до них приходила з книжками, щораз з новими і все здавалось кращими. З дітьми на різних посадах Надія Нікандрівна пропрацювала до 1981 року. Чудовий педагог і вмілий організатор, її завжди любили діти і поважали колеги по роботі.

В Маневицькій районній бібліотеці для дітей працювала з 01.08 1972р. до 1.08.1974р. Степчук Марія Йосипівна – спочатку завідуючою читальним залом, а потім завідуючою бібліотекою.

Талах Ольга Володимирівна в дитячій бібліотеці працювала з 1974р. до 1979р. – спочатку завідуючою бібліотекою, а в зв'язку з централізацією державних масових бібліотек посада була перейменована в заступника директора по роботі з дітьми. Із спогадів очевидців: «Ольга Володимирівна завжди була щира, відверта, прямолінійна, незважаючи ні на які обставини».

З 19.05.1979р. до 10.01.1997р. працювала заступником директора по роботі з дітьми Веремчук Надія Романівна. Саме мудрою людиною вважають її ті люди, які знають Надію Романівну. Свій багатий досвід вона передала багатьом працівникам дитячої бібліотеки.

У травні 1979 року в бібліотеку прийшла працювати Халик Галина Павлівна, яка пройшла шлях від бібліотекаря до  директора Маневицької ЦбС, проявивши при цьому великі організаторські здібності. Саме з її приходом у дитячій бібліотеці запрацював ляльковий театр «Буратіно» та був створений клуб «У світі прекрасного» (нині клуб «Книголюб»), які стали центром дозвіллєвого відпочинку дітей, їхніх батьків та педагогів.

В 1981 році в районну бібліотеку для дітей прийшла працювати Хом'як Олена Лукашівна, вона переступила поріг цієї будівлі і назавжди пов'язала своє життя з книгою і дитячим читачем.

В свій час працювали в районній дитячій бібліотеці: Федорчук Зоя Михайлівна, Палінкевич Галина Андріївна, Дейнека Людмила Панасівна, Корчевна Ганна Михайлівна, Шевчук Лариса Олександрівна, Горайчук Валентина Василівна, Мороз Ганна Іванівна, Степанюк Світлана Пилипівна, Веремчук Людмила Володимирівна, Процюк Валентина Іванівна, Терешко Олександра Олександрівна, Пронцевич Світлана Петрівна, Халик Тетяна Василівна, Шулячинська Юлія Миколаївна, Соловонюк Юлія Іванівна, сестри Кучерук Світлана та Оксана Дмитрівни, Хилюк Юрій Володимирович, Солов'янчик Любов Анатоліївна, Бусел Світлана Петрівна, Луцик Іванна Миколаївна, Ліщук Людмила Миколаївна і працюють зараз: Музика Ніна Андріївна, Король Ніна Іванівна, Глущик Юлія Євгеніївна.