Головна » Файли » Нові надхоження

Нові надходження за 2014 рік.
10.02.2014, 16:02

 

Бурнейко Анна. Хрумтик мандрує лісом: казка [текст]/ А.А.Бурнейко; худ. З. А.Балик. – Луцьк: ПВД «Твердиня», 2012. – 28с.

…Дівчинці Даринці подарували кроленя. І назвала вона його Хрумтиком. На цьому, власне, реальність у книжечці закінчується і починається казка, бо вже на тій же – першій – сторінці читаємо: «Хрумтик сів під велетенським дубом і заплакав». І з цього моменту звірята починають розмовляти. Через певну причину кролик потрапляє у ліс.Звичайно, в умовах дикої природи головний герой казки не вижив би без зайченяти Стрибка. А також без білченяти Промінчика, бобра Борі, їжачка Хоми, патріарха лісу зубра Добрині.Кролик Хрумтик і його друзі зазнають багато різних пригод – і веселих, і не дуже. Але завдяки дружбі та кмітливості зі складних ситуацій вони завше виходять живими і здоровими…


Гуменюк Н.П. Лелеча фортеця: повість для дітей. – Луцьк: ВМА «Терен», 2013. – 120с.

Яку таємницю ховають руїни древньої фортеці? Що шукають невідомі у її підземеллі? За ким біжить собака-неведимка і чому «співає» гора? Про все це ви дізнаєтеся, прочитавши нову книжку відомої української письменниці Надії Гуменюк «Лелеча фортеця». Ця повість – про цікаві пригоди Любка і Світлика, а ще – про любов до рідної землі, її історію, до людей і чотирилапих та крилатих братів наших менших, про вірну дружбу і взаєморозуміння. «Всі ми живемо на одній землі, в одному храмі Природи, який треба дуже любити й оберігати», − нагадує письменниця юним читачам.



Мартинюк Микола. Під мурами твердині: історична повість:[для серед. І ст.. шк.. віку] [текст] / М.І.Мартинюк; худож. А.П.Гупало. – Луцьк: ПВД «Твердиня», 2012ю – 128с.

Події твору розгортаються на Волині у ХІІІ столітті. 6 грудня 1227 року на «зимового Миколу» в селище Жидичин, що під Луцьком, приїхав на прощу двадцятишестилітній князь Данило… Факт – зафіксований в літописі… Далі, можливо, й вигадка, але… За всіма канонами історико-пригодницького жанру, реальних і вигаданих персонажів твору щокрок підстерігають прикрі та приємні несподіванки, з яких конче вийти з гідністю, щоб це не стало неперейденим житейським проваллям чи духовним крахом. Кожному з героїв – головних чи іншопланових – всякчас доводиться робити свій відповідальний життєвий вибір на межі крайнощів.У повісті йдеться про кохання і зраду, щирість і підступність, крайню впертість і сумніви, біль і спокуту, здобутки і втрати, радість і розчарування, словом – усе, що здатне задовольнити сподівання, смаки й уподобання найвибагливішого читача.



Крашевський Юзеф Ігнацій. Спогади з Полісся, Волині і Литви / перекл. з польської та прим. В. В. Шабаровського. - Луцьк : ПВД «Твердиня», 2012. - 244 с.

Видатного польського письменника Юзефа Ігнація Крашевського можна вважати волинянином, адже він близько п'ятнадцяти років прожив на Волині.
Читачам пропонується переклад твору Ю. Крашевського про Волинський край, що побачив світ у 1860-му році в Парижі, після того не перевидавався і є бібліографічною рідкістю. Книга доповнена кількома розділами про Луцьк, Млинів, Дубно та загалом про Волинь з віленського видання «Спогадів» 1840 р.
Беззаперечно, ця книга буде цікавою для читачів різного віку, але найбільший інтерес вона викличе у викладачів, етнографів та істориків, а також в людей, котрі не байдужі до минувшини своєї малої батьківщини



Музичне мистецтво Волині ХІХ-ХХ століття : колективна монографія / В. Тиможинський, П. Шиманський, Л. Філатова, О. Шевченко, Л. Філоненко, М. Новакович, Г. Бернацька, А. Єфіменко ; за заг. ред. П. Й. Шиманського. - Луцьк : ПВД «Твердиня», 2012, - 156 с.

Запропонована колективна монографія - результат роботи над держбюджетною темою: «Проблеми дослідження та збереження мистецької спадщини Волині»; присвячена історії розвитку музичного мистецтва Волині ХІХ-ХХ століття.

Віктор Вербич. З літопису осяяння: поезії / В. О. Вербич. - Луцьк: ПВД «Твердиня», 2012. - 80 с.

«З літопису осяяння» – поетична інтерпретація Віктором Вербичем дарованої миттєвості крізь призму його ж оксиморона «В обіймах зустрічепрощань» і метафори «Диво незбагненне». А водночас - це непретензійно-сповідальне слово, яке вдячний Творцеві автор сподівається повернути у правікову, осяяну любов´ю мелодію тиші. У книзі - чотири розділи: «У відсвіті Карпат» (написаний винятково в селах Подобовець і Пилипець Закарпатської області), «Світ світла» (всі вірші народилися під час перебування у Швеції), «Зі світів» (екскурс у слово двох білоруських, польського й російського поетів), «У прихистку чекань і спогадів» (тексти, написані у волинському селі Грибовиця та Луцьку). «З літопису осяяння» - тринадцята збірка віршів Віктора Вербича, з-під пера якого також побачили світ п´єса й три книги есеїв і діалогів.



Микола Сидорчук. Спектральний аналіз: поезія / М. В. Сидорчук. - Луцьк : ПВД «Твердиня», 2012. - 128 с.

Чотири розділи другої збірки поезій волинського віршника – «Авторський вечір солов’я», «У батискафі слова», «Періодична система елементів душі» та «Гостини у Такубоку» – то умовні чотири пори року, чотири пори любові до людей і до слова.



Василь Гей Приємлю слово нелукаве : біобібліогр. покажч. / упр. культури і туризму Волин. ОДА ; Волин. ДОУНБ ім. Олени Пчілки ; упоряд. А. А. Понагайба, Н. Д. Хом’як. – Луцьк : ПВД «Твердиня», 2013. – 104 с. Біобібліографічний покажчик п�...

Біобібліографічний покажчик присвячений творчості Василя Гея, поета, прозаїка, публіциста, заслуженого діяча мистецтв України, члена Національної спілки письменників України з 1974 року, лауреата всеукраїнської літературної премії імені Андрія Головка, Міжнародної премії імені Дмитра Нитченка та обласної літературно-мистецької премії імені Агатангела Кримського.
До видання включені бібліографічні записи окремо виданих творів, публікацій у збірниках, альманахах, антологіях та періодичних виданнях, матеріалів про його життя і творчість.
Посібник адресований науковцям, літературознавцям, викладачам, студентам, краєзнавцям, усім, хто цікавиться сучасним літературним процесом.



Слапчук Василь. Вибране : поезії / ред.-упоряд. П. Коробчук ; передм. Є. Барана. - Луцьк : ПВД «Твердиня», 2011. - 584 с. - Серія «Письменники Волині - лауреата Національної премії України імені Тараса Шевченка».

До книги увійшли вибрані твори українського письменника, лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка Василя Слапчу-ка. Майстерний лірик з витонченим відчуттям світу, безкомпромісний поет-громадянин, мудрий співрозмовник, невиправний оптиміст і щирий життєлюб, філософ у творчості й житті - ось далеко не вичерпна характеристика цієї багатогранної особистості.
Видання здійснено за фінансової підтримки експертної ради з питань видавничої справи Волинської обласної державної адміністрації



Опекан Юрій. Веселий тур карикатур. - Луцьк: видавництво "Волинянин", 2012. - 80с.


Пізнаємо Україну разом. – Луцьк: СПД Гадяк Жанна Володимирівна, друкарня «Волиньполіграф», 2012. – 120с.

Різносторонні уподобання та професійні інтереси журналістів дозволили з різних сторін описати побачене і почуте під час поїздки на Волинь. Когось вразив своєю чистотою і прозорістю Світязь, інших – безкраї «грибні» ліси. Однак, перше та сильне враження на учасників туру справили не скільки краса цієї землі, як багатство турботливо збережених тут пам’яток історії та культури: Луцький замок, музей-садиба Лесі українки, відреставрований музей Липинського в Затурцях. Неабияке враження склав унікальний музей Волинської ікони (другого такого нема на теренах України), у якому представлено самобутню школу волинського іконопису та його перлину – Хомську Чудотворну ікону Божої Матері.



Гравітація взаємності. Антологія сучасної української поезії (переклад, упорядкування, примітки, відомості про авторів Олени Криштальської, редагування, післямова Збігнєва Влодзієжа Фрончека, передмова Станіслава Шевченка. – Луцьк: Волинська мистецька агенція «Терен», 2013 – 628с. іл.
Двомовна українсько-польська антологія вміщує вибрані твори 135 поетів з різних регіонів України, дає панораму досягнень сучасної української поезії. Книга сприятиме зацікавленню української літературою як в Україні, так і в Польщі.



Гуменюк Н. Шуршик В. та інші: Казки з Яринчиного саду / Н.Гунчик. – Тернопіль: Богдан, 2012. – 144с.: іл.
  Усі казкові пригоди, про які розповідає в цій книжці відома українська письменниця Надія Гуменюк, траплялися в Яринчиному саду. Сад цей, подарований дівчинці дідусем, незвичайний – іноді він стає чарівним часовим коридором, дивовижним переходом, через який дівчина потрапляє у різні світи. В кожній з десяти філософсько-пригодницьких казок із захоплюючими сюжетами та незвичайними героями утверджується думка: для гармонії нашого світу дуже важливі і квітка, і цвіркунець, і равлик, і дерево, і людина, і вільна щаслива країна – всі вони у Всесвіті єдині, неповторні та всі потребують любові, розуміння і турботи.



Пясецький Вальдемар. Пройдімося давнім Луцьком: вибрані історико-краєзнавчі новели і нариси / В.Е.Пясецький. – Луцьк: ПВД «Твердиня», 2012.-192с.; + іл.. 12с.
Під пером знаного історика та краєзнавця віртуальні подорожі вулицями і стародавнього, і не дуже віддаленого в часі й просторі Лучеська стають реальними. Перед очима читачів постають живі люди минувшини, «біографії» вулиць і провулків міста, його околиць, а також багатьох споруд, зокрема й тих, які згодом набули статусу пам’яток. Нібито літописний виклад оповіді В.Пясецького має в собі всі ознаки художнього тексту, а тому книжка від першої до останньої сторінки читається з неослабним інтересом. Не буде перебільшенням стверджувати, що це видання буде цікавим не лише нинішнім мешканцям Луцька, але й майбутнім, а також і його численним гостям.


Категорія: Нові надхоження | Додав: man
Переглядів: 1409 | Завантажень: 0 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: