Головна » Статті » Декілька порад для мам і тат

Чи можна привчити дитину до книг від самого народження?
                            Батьківські "чому"                                    

Чи можна привчити дитину до книг від самого народження?

Відповідь на це запитання однозначна. Сприй­нятливість малюків дає нам таку можливість. Звісно ж, діти до року ще не можуть читати, але слуха­ють із задоволенням. П'ятнадцяти хвилинне мамине або татусеве читання вголос поступово привчає ди­тину вслухуватися в текст. Звісно, дитина поки ще не розуміє зміст сказаного, однак вона сприймає інтонації, відчуває паузи, звикає до ритму батьків­ського мовлення. Поступово малюк починає виділя­ти в тексті окремі знайомі слова й радісно реагува­ти на них. У такий спосіб можна не тільки привчати малюка слухати тексти, але й розвивати його фоне­матичний слух. Надалі це допоможе йому швидше навчитися говорити, а в школі — грамотно писати.

Читайте дітям якісні твори. Діти до року чудово сприймають віршований текст. Чим старшою є ди­тина, тим легше їй слухати прозу.

Прослуховування літературних творів також роз­виває пам'ять дитини.

Після того як малюкові виповниться півроку, ціл­ком можна давати до рук книги з тканини або цуп­кого картону. Розглядаючи картинки, малюк посту­пово захоплюється та із задоволенням грає з книж­кою.

Якщо у вас немає можливості читати малюкові щодня, у пригоді стануть аудіокниги. Начитані відо­мими акторами, вони дуже подобаються дітям.

                          Зростаємо разом.-№1(37).-2012.- С.23.

Категорія: Декілька порад для мам і тат | Додав: man (06.05.2013)
Переглядів: 473 | Коментарі: 1 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: