Ляльковий театр "Буратіно"

Ходить по землі казка і розповідає дітям про одне й те саме. Добро, розповідає вона, перемагає зло, щирість краща від хитрощів, щастя треба шукати, а наймогутніша сила з-поміж усього – любов. В одному невеличкому государстві, в деякому його невеличкому царстві, яке називається книжковим, стоїть ляльковий театр «Буратіно». А приходять до цього театру хлопчики і дівчатка, які люблять читати книги і гратися в ляльки. І живуть тут разом з ляльками герої прочитаних книг, казок, не день, не два, не рік, не три, - а цілих ось уже майже 30 років. Герої лялькового театру, голосами працівників районної бібліотеки та користувачів, вітають, звертаються до маленьких поціновувачів книги.

В гостях у казки побували усі юні читачі районної дитячої бібліотеки. Та й самі артисти гастролювали. Демонстрували свою гру дітям і батькам Маневицького торфобрикетного заводу, міліції, сільгоспхімії, ПМК-11, у дитячих садочках, на новорічних святах. Полюбились глядачам лялькові вистави: «Ріпка», «Колобок», «Дідова дочка і бабина дочка», «Коза-дереза», «Червона Шапочка», «Солом'яний бичок», «Хоробрий заєць», «Рукавичка». Перша лялькова вистава «Золоте курчатко» стала улюбленою казкою ляльководів усіх років.


Клуб за інтересеми "Книголюб"

Справжня насолода приходить тоді, коли розумієш художній твір, музику, картину, коли близькими стають думки поета, композитора, художника. Щоб навчитись усьому цьому, потрібне вміння й майстерність, читацька увага. Нашим читачам в цьому найперше допомагав клуб  «У світі прекрасного», відкриття якого було у 80-ті роки. Засідання клубу проходили завжди урочисто, весело та цікаво. Члени клубу і гості обговорювали різні питання та проблеми того часу. З часом «У світі прекрасного» було перейменовано у «Книголюб», так як всі засідання пов'язані з книгою, а членами клубу є найактивніші користувачі нашої бібліотеки.

Клуб «Книголюб» було засновано у 1994 році і до сьогодні він успішно працює. 

Як і колись так і тепер члени клубу дізнаються про різні форми масової роботи. Хорошою традицією стало проводити в бібліотеці дні сімейного відпочинку. Зокрема, «Нащо ліпший клад, якщо в сім'ї лад» (1997р.,2003р.), «Від роду до народу» (2001р.,2002р.), «У колі дружньої родини» (2004р.), «Родина. Рід. Які слова святі» (2010р.), в яких брали активну участь сім'ї: Андрусиків, Вознюків, Дудіків, Бідунів, Сидоруків, Заєць, Бубнюків, Горайчуків, Лазарєвих, Сохацьких, Вострякових, Товпашів, Ковердюків, Кравчуків, Кузьмичів, Корців, Гереїв, Шаповалів, Іващиків, Бабан, Скороходів. 

В 2010 році робота клубу «Книголюб» «Гортаючи сторінки історії» була представлена на огляді-конкурсі клубів за інтересами, що проходив в м. Луцьку. За підсумками журі  клуб «Книголюб» нашої бібліотеки зайняв почесне 1 місце в області. 

Члени клубу «Книголюб» разом зі своїми керівниками: бібліотекарями Халик Г.П., Хом'як О.Л., Кучерук С.Д., Король Н.І., Халик Т.В., Шулячинською Ю.М., Глущик Ю.Є., Бусел С.П., Луцик І.М., Соловонюк Ю.І. та   вчителями Мосійчук В.М., Касьян Л.О., Жуковською Г.І., Якимчук В.І., Миткалик І.С., Коробчук Г.М., Чирук С.В., Конопатською Н.Н.-  у постійному пошуку. Ця робота відображена на сторінках фотоальбомів: «Нам є чим пишатися і є що берегти», «Історія клубу «Книголюб», бібліотечний фольклор «Серйозно і жартома про нашу професію», які представлені на книжковій виставці «Енциклопедична Скарбничка дитячої бібліотеки».