Головна » Файли » Нові надхоження |
12.04.2017, 15:17 | |
Поклад Н. Ластівчин привіт / Наталка Поклад. – Київ: АВІАЗ,2014. – 40 с.:іл.
Наталка Поклад – відома українська поетеса, публіцист, фольклорист, етнограф, автор 16 книг, в тому числі для дітей, член Національної спілки письменників України з 1988 р. Книга «Ластівчин привіт» у веселій та ігровій формі знайомить маленьких читачів з навколишнім світом. Веселі, добрі вірші запрошують юних читайликів у світ нев’янучої краси рідної землі. Книга для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Поклад Н. На веселій вулиці / Наталка Поклад. – Київ: АВІАЗ, 2014. – 40 с.:іл.
Вірші Наталки Поклад про дітей і для дітей. Вони вчать добру, працьовитості, відкривають двері в світ рідної природи. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Заманова Т. Отаман Гамалія: оповіді про козацьку бувальщину для дітей / Тамара Заманова. – Київ: Агенство по розповсюдженню друку, 2016. – 88 с.:іл.
Яскраве, ілюстроване видання доступною для дітей мовою розповідає про отамана Гамалію – мужнього патріота, борця за свободу,захисника рідної землі, рятівника знедолених і скривджених, який був справжнім лідером. Саме він очолював походи козаків проти турків. Під його керівництвом козаки визволяли братів – невільників. Сторінки книги розповідають про цікаве, сповнене несподіванок, яскраве життя козацького ватажка, оспівуючи його велетенську силу, оповідаючи про те, яким турботливим отаманом він був, як по-батьківські піклувався про своє військо. За це козаки віддячували йому щирою любов’ю. Сміливість Гамалії, його талант воєначальника і відданість козацькій громаді здобули йому славу «на весь світ великий, на всю Україну». Порхун І. 27 причин читати книгу / І.Порхун. – Київ: Агенство по розповсюдженню друку, 2016. – 88 с.:іл.
У книзі розповідається, чому читання й на сьогодні є популярним заняттям. Розкрито таємниці привертання уваги школярів до мистецтва прочитання текстів. Наведено переваги сучасних умов для самостійного читання книжок порівняно з тим, що було колись. Шуберт І. Історія хороброго мишеняти / Інгрід і Дітер Шуберт. – Харків: Віват,2015. – 32 с.:іл.
У цій чудовій книжці — надзвичайно цікава історія про хоробре Мишеня та його чарівну мотузку. «А хіба мотузки можуть бути чарівними?» — спитаєш ти. Авжеж! Хоч там як, а наш герой запевняє в цьому свою подружку. Чим закінчиться історія про двох закоханих мишенят? І як мотузка вплине на їхнє життя? Гортайте сторінки, милуйтеся прекрасними акварельними ілюстраціями і… нічому не дивуйтеся! Приємного читання! Маске У. Зайченя Стриб шукає друзів / Ульріх Маске; пер. з нім. – Харків: Віват,2016. – 32 с.:іл.
Самому так нудно гратися та стрибати по калюжах! Тому маленький Стриб вирушив на пошуки друга. Та де ж його знайти? Рибка живе у воді, білка – на верхівці дерева, а місяць взагалі мовчки поглядає на нас із небес.Проте Стриб не полишає надії. Аж ось одного разу до нього у двері постукав особливий гість. Шуберт І. Офелія, або Що сталося з крокодилом / Інгрід і Дітер Шуберт. – Харків: Віват,2016. – 32 с.:іл.
Може, це страшна хвороба? Чи є інша причина? Хоч там як, а крокодил на ім’я Джонні не на жарт злякався, виявивши у своєму животі отакий «подарунок». Першою йому на допомогу поспішила бегемотиха Офелія, а за нею і всі інші жителі лісу. Хто з них поставить бідоласі Джонні точний діагноз? Хто перший простягне руку допомоги лісовому алігаторові? І від чого насправді в животі заводяться метелики? Гортайте сторінки, милуйтеся прекрасними акварельними ілюстраціями і... нічому не дивуйтеся! Приємного читання! Винничук Ю. Перекладенець / Юрій Винничук; іл.Юлії Пилипчатої. – Харків: Бібколектор,2016. – 24 с.:іл.
Це друга книжка із серії казок про веселі пригоди двох чеберяйчиків — Гоплі та Піплі. Уже знайомі нам чеберяйчики вирішили запростити гостей та пригостити їх смачнючим пирогом-перекладенцем. Та от халепа: де роздобути усі складники для нього? Але на допомогу чеберяйчикам приходят їхні гості — водянки, гаївки, козарики і навіть пані Гусялапка. Ці незвичані кумедні герої оживають в уяві маленьких читачів завдяки зворушливим ілюстраціям чудової художниці Юлії Пилипчатіної. Винничук Ю. Чеберяйчики Гопля і Піпля / Юрій Винничук; іл.Юлії Пилипчатої. – Харків: Бібколектор,2016. – 24 с.:іл.
Це перша книжка із серії казок про веселі пригоди двох чеберяйчиків — Гоплі та Піплі. Чеберяйчики давно відомі як персонажі української міфології, але у цих казках ми вперш можемо з ними познайомитися ближче. Гопля і Піпля вирішили збудувати хатку. А що і цього вийшло, дізнаєтеся з книжки відомого українського письменника Юрія Винничук, ілюстрованої чудовою художницею Юлією Пилипчатіною. Винничук Ю. Метелик вивчає життя / Юрій Винничук; іл.Юлії Пилипчатої. – Харків: Бібколектор,2016. – 24 с.:іл.
Чому сонце кругле, а не квадратове? Чому небо блакитне, а не зелене, як трава? Чому, коли нюхати квіти, завжди крутить у носі?.. Чи знайшли чеберяйчики відповіді на метеликові запитання і які пригоди сталися з ними потім, дізнаєтеся із книжки відомого українського письменника Юрія Винничука, ілюстрованої чудовою художницею Юлією Пилипчатіною. Винничук Ю. Балакуче яблуко та інші історії / Юрій Винничук; іл.Юлії Пилипчатої. – Харків: Бібколектор,2016. – 24 с.:іл.
Це четверта книжка із серії казок про веселі пригоди уже знайомих нам двох чеберяйчиків — Гоплі та Піплі. Чи вміє яблуко розмовляти? Хто така Ая і чому вона опинилася в ліжечку Піплі? Як Піпля взимку ласував морозивом? Про це і ще про багато цікавого ви дізнаєтеся, прочитавши книжку відомого українського письменника Юрія Винничука, а кумедні малюнки чудової художниці Юлії Пилипчатіної допоможуть оживити в уяві маленьких читачів цих незвичних героїв. Паулі Л. Лисичка йде до бібліотеки / Лоренс Паулі, Катрін Шерер. – Харків:Віват,2016. – 32 с.:іл.
Ця історія про те, як звичайна лисичка випадково потрапила до надзвичайного світу знань. Як це їй вдалося? Вона просто заскочила до бібліотеки. Мерщій за нею! Адже це так цікаво! Вільямс М. Вельветовий кролик, або Як іграшки стають справжніми / Марджері Вільямс. – Харків:Віват,2016. – 32 с.:іл.
Кожна іграшка – гарна лялька, дерев’яна конячка чи заводна машинка – мріє стати справжньою. Але таке не відбувається за помахом чарівної палички.Вельветовий Кролик одного разу дізнався від старого і мудрого друга таємницю такого перетворення: якщо хочеш стати справжнім, треба, щоб тебе по-справжньому полюбили. Вільямс М. Вельветовий кролик, або Як оживають іграшки / Марджері Вільямс. – Київ:Час майстрів,2016. – 32 с.:іл.
Книжка розповідає про те, як простенький вельветовий кролик став улюбленою іграшкою хлопчика, який не розлучався з ним ані вдень, ані вночі і не проміняв би його ні на які набагато цікавіші і красивіші іграшки. Кролик відчував себе таким потрібним і від цього неймовірно щасливим. Єдине, що трохи засмучувало, це його «несправжність». Та щастя було зруйноване хворобою хлопчика. Малюк, звичайно, видужав, але лікар наказав позбутися усіх речей, що оточували хворого. Тому кролику довелось «загубитися». І він заплакав справжніми сльозами, але не від того, що його можуть спалити, а від розлуки з хлопчиком. Врешті-решт, іграшку врятувала фея, яка віднесла кролика в ліс і здійснила його мрію стати справжнім. Андрусяк І. Сорокопуди, або Як Ліза і Стефа втекли з дому: дівчача повість / Іван Андрусяк. – Київ: Час майстрів,2015. – 96 с.:іл.
Сестрички Ліза і Стефа прихали до бабусі і прабабусі у село відпочивати від київської метушні. Дві непосидючі дзиги постійно знаходять пригоди на свої голови і п’яті точки. Цього разу вони вирішили втекти з дому, старанно збиралися і мріяли про пригоди, які зустрінуть їх ледь не на порозі. Дикі тварини: 50 найвідоміших видів : міні енциклопедія. - Київ: Країна Мрій, 2016. - 56 с. : іл.
У цьому довіднику описано 50 найвідоміших виділ диких тварин ссавців, птахів, риб, земноводних і плазунів. Ви дізнаєтеся про спосіб життя І особливої ті будови різних тварин, а також про те, де розповсюджений той або інший вид. Монтгомері Л.-М. Енн із Ейвонлі: роман / Люсі-Мод Монтгомері; пер. з англ. Анни Вовченко. – Львів:Урбіно,2016. – 272 с.
Після вчительської семінарії Енн повертається до Ейвонлі, щоб працювати в місцевій школі. Юній учительці доведеться завойовувати прихильність і любов своїх учнів, бо ж серед них чимало шибеників, ледарів і незграб. До того ж, у Зелених Дахах вона мусить допомагати виховувати шестирічних близнят, Дору й Деві, чия мама, далека родичка Марілли, померла. На щастя, Енн вкотре переконується, що в житті завжди можна зустріти рідну душу. Крім того, дівчина раптом усвідомлює, що їй дедалі більше подобається один юнак. Монтгомері Л.-М. Енн із Шелестких Тополь: роман / Люсі-Мод Монтгомері; пер. з англ. Анни Вовченко. – Львів:Урбіно,2016. – 288 с.
Закінчивши навчання в коледжі, Енн Ширлі влаштовується на посаду директриси школи в містечку Саммерсайд. Вона винаймає житло в старовинному, оповитому романтикою домі Шелесткі Тополі. Попереду улюблена робота й очікування на одруження з коханим. Усе було б чудово, якби не ворожість численної й шанованої родини Прінглів, через яку Енн уже подумує покинути Саммерсайд. Абгарян Н.Манюня: повість / Наріне Абгарян; пер. з рос. Вікторія Прокопович. – Київ:РІДНА МОВА, 2016. – 384 с.:іл.
Це світла, сонячна, автобіографічна і часом дуже смішна історія про дитинство та пригоди двох дівчаток з маленького вірменського містечка Берд. Історія, адресована дорослим, що не розучилися сміятися. І дітям, які хочуть знати, яким було дитинство їхніх батьків. Бовен Дж. Вуличний кіт на ім’я Боб: повість / Джеймс Бовен; пер. з англ. Володимир Панченко. – Київ:РІДНА МОВА, 2016. – 208 с.:іл.
Два випадкові знайомі – вуличний музикант Джеймс і вуличний кіт Боб – стають друзями та дарують один одному надію на щастя… Джеймс страждав від наркозалежності, у його житті не було сенсу, доки в ньому не з’явився чотирилапий друг, який допоміг хлопцю впоратися з проблемами і став справжнім янголом-охоронцем. Перельман Я. Жива математика: математичні розповіді та головоломки / Я.Перельман. – Київ:КМ-БУКС,2016. – 176 с.:іл.
У книзі міститься понад сотню різноманітних математичних задач і головоломок, для вирішення яких читачеві досить знайомства з елементарною арифметикою і початковою геометрією. Лише незначна частина завдань вимагає вміння складати і вирішувати прості рівняння. Такого роду завдання, представлені переважно у вигляді захоплюючих оповідань, легко читаються, відмінно розвивають логічне мислення і пам'ять. Оксеник С. Лісом,небом,водою. Інженер: пригодницько-фантастичний роман / Сергій Оксеник; худож. Ю.Войтенко. – Київ: Смолоскип, 2014. – 344 с.:іл. Безнадійний, жахливий, авантюрний план Лисого не сподобався нікому – ні Лелі, ні Марічці, ні Бороді... І все ж усі вони й навіть півень на ймення Сокіл беруться допомогти. Страшно й подумати, до чого це може призвести. І все ж – звідки ця темна підземна сила взялася? Чому вона така ворожа до людини? Поттер Б. Кролик Петрик та інші історії: повне зібрання казок / Бетрікс Поттер; пер. з англ. Олена О’Лір. – Львів: Астролябія,2016. – 352 с.
Кролик Петрик, його двоюрідний братик Веня Вухань, білченя Горішок, жабун Ярема Рибалка, качка-калюжниця Джемка… Ці та інші персонажі казок Беатрікс Поттер (1866–1943), англійської дитячої письменниці й малярки, вже давно стали улюбленими книжковими героями маленьких британців, а також дітей усього світу. Рідкісна спостережливість і багата уява авторки дали їй змогу створити напрочуд вдало стилізовані й зворушливо олюднені óбрази звірят. Її маленькі герої не завжди слухаються старших, часто-густо встрявають у різні халепи — і все-таки щасливо з них виплутуються, часом вирушають у мандри і, безперечно, мудрішають, — а деякі, переходячи з казки в казку, навіть дорослішають на наших очах і створюють власні родини. Барзотті Е. Атлас світу для дітей / Елеонора Барзотті. – Харків:Фактор,2016. – 96 с.:іл.
Ця книжка розповідає про довколишній світ, про материки і континенти, країни та народи, а також про різноманітних тварин, що населяють нашу планету. Барзотті Е. Я і світ довкола мене / Елеонора Барзотті. – Харків:Фактор,2016. – 208 с.:іл.
Понад 500 ілюстрації кожна дитина прагне якомога більше дізнатися про світ, що її оточує. Ця книжка відкриє їй нові горизонти ще непізнаного. Малюк зрозуміє, як працює його організм, отримає перші відомості про дивовижно прекрасний світ природи, познайомиться з давніми цивілізаціями, а ще спробує уявити, ким він стане, коли виросте, яка професія для нього найцікавіша. Дерманський С. Бигимоти – не медмеді: вірші для дітей / Сашко Дерманський. – Київ:Фонтан казок,2016. – 56 с.
Усі знають Сашка Дерманського як чудового прозаїка, дитячими повістями якого зачитуються і малі, й дорослі. Але досі мало кому було відомо, що Дерманський – не менш чудовий дитячий поет: хвацький, збитошнй, іронічний. Збірка «Бигимоти – не медмеді» відкриває читачеві нову грань таланту улюбленого автора. Стрековська-Заремба М. Філіпек і шкільні витівки / Малгожата Стрековська-Заремба; пер. з пол. І.Котляревської-Фесюк. – Харків:Школа,2016. – 160 с.
Малий розумник Філіпек нарешт ійде до школи, де на нього чекають старі друзі, нові пригоди та… ніхвилинивільного часу. Філіпек усе встигає: допомагати друзям у навчанні та розкривати власні таланти, вчитися танцювати та їздити «слідами великих поляків», а ще — бешкетувати. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку. Андрусяк І. Стефа і Чакалка: казково-пригодницькі повісті / Іван Андрусяк; худож. Ольга Кузнецова. – Київ:Фонтан казок,2016. – 240 с.:іл.
Повість Івана Андрусяка «Стефа і її Чакалка» – один із знакових творів сучасної української дитячої літератури, які найбільше полюбилися малюкам за останнє десятиліття. Там само захоплено читачі сприйняли і продовження історії – повість «Кабан дикий – хвіст великий». А в цій книжці разом із ними до вас приходить новісінька третя повість – «Чакалка і Чупакабра», у якій два уславлені фольклорні персонажі нарешті завдяки Стефі зустрічаються, щоб остаточно перемогти Великого Бабая і його зграю справжніх страшил. Чаклун О. Мікробот: казки / Олег Чаклун; худож. Яна Любарська. – Київ:Фонтан казок,2016. – 64 с.:іл.
Маленький робот Мікробот понад усе полюбляє гратися в хованки. Випадково опинившись на нашій планеті, він заводить дружбу з дівчинкою Амелією та хлопчиком Пітером, і вони разом перемагають космічного лиходія Сульфура. Упевнившись, що хованки тут неперевершені, Мікробот приводить іще сімох друзів-роботів — таких само веселих пустунів і розбишак. І вони вирішують пограти в хованки там, де ще ніхто й ніколи не грав. Але, звісно, без допомоги дітей їм не обійтися. Мацко І. Перехідний вік… моєї мами: повість / Ірина Мацко. – Київ:Академія,2016. – 128 с.
Ніби несподівано до Алі прилетіли її тринадцять. І знову все стало якимось дивним — світ, друзі, події в сім’ї і навіть сама собі. Алю приваблює і насторожує її ж загадкова дорослість. Тіло, погляди, думки і кругозір змінюються так швидко, що обертом іде голова. Її захоплюють нові почуття, бажання, можливості, тривожить внутрішня невизначеність. Воронина Л. Леся Воронина про Брюса Лі, Махатму Ганді, Жорж Санд, Фридеріка Шопена, Івана Миколайчука: оповідання / Леся Воронина. – Київ:УКР НДІСВД,2016. – 128 с.:іл.
Відома дитяча письменниця вибрала свою «п’ятірку» улюблених героїв, дитинство яких залишається для неї таємничим і навіть оповитим романтичним серпанком. Француженка Жорж Санд, поляк Фредерік Шопен, індієць Махатма Ганді, китаєць Лі Суй Лунґ (більше відомий як Брюс Лі), українець Іван Миколайчук – усі вони в дитинстві мали чудові «з’яви», після яких утвердились у тому, ким і яким треба бути. Птіцин А. Анатолій Птіцин про Шолом-Алейхема, Януша Корчака, Фріца Крейслера, Миколу Лукаша, Матір Терезу: оповідання / Анатолій Птіцин. – Київ:Антологія,2016. – 120 с.:іл.
Погортавши сторінки цієї книги, ви зможете опинитися у великій родині маленького Шолом-Алейхема, який згодом стане самобутнім майстром слова; дізнатися таємницю першого кохання Януша Корчака, дитячого письменника та видатного педагога; разом з Фріцом Крейслером пограти на першому музичному інструменті, що його сам собі змайстрував майбутній композитор; разом з Миколою Лукашем втрапити в історію зі зникненням хлопчика та дізнатися, про що розповідав батько Аґнес Ґонджі своїй дочці, в майбутньому – Матері Терезі. Лисюк В. Дружбу вмійте цінувати: вірші / Валентина Лисюк. – Луцьк: Надстир’я, 2016. – 24 с.:іл.
Незвичні пригоди, що трапилися з усіма головними героями оповідей допоможуть дітворі зрозуміти, якою важливою у житті є дружба та взаємодопомога, і як важливо повсякчас мати вірних друзів. Мацко І. Тік-так: казка / Ірина Мацко. – Тернопіль:Підручники і посібники, 2015. – 24 с.
В уяві виникає образ старенького годинника, який безперестанку наспівує пісеньку: тік-так, тік-так, тік-так… В цій казці читач знайомиться з допитливим хлопчиком Сергійком, який через свою цікавість потрапляє в країну часу, де й відбувається пригода. Зайчикова хатка: казки / упоряд. Г. Кирпа. – Харків: Белкар-книга,2015. – 48 с.:іл.
Оселились біля річки сірий зайчик та лисичка. Зайчик – в хатці луб’яній, а лисичка – в крижаній. Ось постукала в віконце тепла сонячна весна, І розтанула на сонці біла хатка крижана… Ручай Г. Іван Мазепа і я: оповідання / Ганна Ручай. – Київ:Зелений пес, 2016. - 48 с.:іл.
Історія гетьмана Івана Мазепи, подана через сприйняття сучасних школярів, які разом з учителем прагнуть з’ясувати складні обставини тієї доби. Ручай Г. Маруся Чурай і я: оповідання / Ганна Ручай. – Київ:Зелений пес, 2016. - 48 с.:іл.
Як отримати 12 балів з літератури? Де знайти додаткову інформацію про того чи іншого письменника? Левицька В. Степан Бандера і я: оповідання / Віта Левицька. – Київ:Зелений пес, 2016. - 48 с.:іл.
У цій книжці ти дізнаєшся про добу, коли жив Степан Бандера, про події, що спонукали його до боротьби, та про несправедливі звинувачення, що їх фальсифікували недруги України. Ти зможеш сам розібратися і вирішити, кому вірити, а кому ні. Горянич М. Леся Українка і я: оповідання / Марина Горянич. – Київ:Зелений пес, 2016. - 48 с.:іл.
Вчити вірші – що може бути нуднішим? Особливо для хлопців, а особливо – вірші Лесі Українки. Герої книжки «Леся Українка і я» думають так само: якого, власне, дідька сидіти і нудити рядки якоїсь хворої поетки, хіба здорових мало? Матіос М. Приватний щоденник. Майдан. Війна… / Марія Матіос. – Львів:Піраміда, 2015. – 356 с.
"Приватний щоденник", мабуть, найочікуваніша книжка Марії Матіос, якою відома українська письменниця "загартовує правдою" про ексклюзивні події Майдану та триваючої війни, учасником чи свідком яких вона була. Це свого роду хроніка, що починається з кінця 2013-го і до середини літа 2015-го року. І крізь цю призму письменниця дуже зворушливо і дуже чуттєво описує маленькі історії українських родин, життя яких болючими втратами та глибокими ранами назавжди змінив Майдан...змінила війна... А ще - свої історії "про конкретні битви за дуже конкретних людей".
| |
Переглядів: 536 | Завантажень: 0 | |
Всього коментарів: 0 | |