Головна » Файли » Нові надхоження

Нові надходження 2017
24.04.2017, 16:26

Береза Т. Мова – не калька: словник української мови / Т. Береза, І.Зубрицька, Ю.Зелений. – Львів: Апріорі,2016. – 664 с.

                            

Сучасний словник гарної української мови розкриває велич і красу рідної мови, звільняє її від суржику й чужомовних запозик. Словник містить самобутні українські слова та вислови, поставлені на противагу звичному (буденному) словниковому запасу сучасних українців. У Словнику опрацьовано понад 20 000 найбільш проблемних слів та висловів украй потрібних для збагачення мовної культури кожного українця. Видання призначене для широкого загалу, зокрема для викладачів, студентів, учнів і вчителів, урядовців, ділових людей, учених, письменників, перекладачів, журналістів, працівників редакцій і видавництв, а також для пересічних українців.


Мензатюк З. Чарівні слова: казочки про мову / Зірка Мензатюк. – Чернівці:Букрек,2016. – 48 с.:іл.               

                                                     

Можна гратися зі звуками, буквами та словами і при цьому добре засвоювати український правопис. Про незвідані таємниці рідної мови йдеться у казочках про мову від Зірки Мензатюк. Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.


Крушельницька Л. Звірятка у моєму житті. З ілюстраціям автора / Лариса Крушельницька. – Львів:Астролябія,2014. – 160 с.:іл.

                                                             

Поєднання сумних і кумедних обставин, тонке плетиво мудрості й легкості приваблять і юного, і зрілого читача. Та неодмінно нагадають про найважливіші людські цінності: любов, чесність, жертовність, відданість і патріотизм.


Золотоволоска та інші чеські казки / зібрав та опрацював Карел Яромір Ербен; 2-ге вид. – Львів:Астролябія,2014. – 160 с.

                                

Упорядкована чеським поетом, прозаїком і фольклористом Карелом Яроміром Ербеном (1811–1870) класична збірка казок, уперше представляючи українському читачеві славні чеські народні оповідки, водночас є першим виданням проекту «Містерія казки» Видавництва «Астролябія». Перебуваючи під впливом відомих німецьких романтиків Вільгельма та Якоба Ґріммів, К. Я. Ербен зібрав ці чарівні історії серед чеських селян і опрацював, звільнивши їх од тих нашарувань, що неуникненно виникають при багатовіковому переданні. Власне у цій, наданій чеським романтиком, формі казки й збереглися до наших днів. Книга оформлена за мотивами класичних ілюстрацій відомого чеського графіка Артуша Шайнера (1863–1938).


Грімм Б. Рапунцель: улюблені казки / Брати Грімм; худож. Володимир Пустовалов. – Київ:Балтія-Друк,2016. – 47 с.:іл.

                                                        

У книжці зібрані найвідоміші казки братів Якова і Вільгельма Грімм в обробці для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Ці казки знайомлять дитину з чарівним світом улюблених героїв і можуть стати першими творами, які дитина прочитає самостійно.


Гауф В. Удаваний принц / Вільгельм Гауф.– Київ : Балтія Друк, 2016.– 47 с.

                                                

У книжці зібрані найвідоміші казки Вільгельма Гауфа в обробці для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Ці казки знайомлять дитину з чарівним світом улюблених героїв і можуть стати першими творами, які дитина прочитає самостійно.


Грімм Б. Три щасливці / Брати Грімм.– Київ : Балтія Друк, 2016.– 47 с.

                                                             

У книжці зібрані найвідоміші казки братів Якова і Вільгельма Грімм в обробці для дітей дошкільного і молодшого шкільного віку. Ці казки знайомлять дитину з чарівним світом улюблених героїв і можуть стати першими творами, які дитина прочитає самостійно.


Чумарна М. Читайко-відгадайко: загадки, скоромовки, прислів'я / М. Чумарна. - Львів: Апріорі, 2016. - 60с.

                                                       

В новій книжці поетеси Марії Чумарної цікаві смішинки, загадки, скоромовки, прислів’я, вірші кмітливчики для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.


Чумарна М. Вишивання долі / Марія Чумарна. – Львів:Апріорі,2015. – 88 с.:іл.

                                                                 

Україна здавна славилась своїми вишивками - в них закладено зачарування віків і краса краю, вишивка прикрашає донині вбрання, по ній можна прочитати навіть історію роду... Великий асортимент орнаментальних мотивів отримують за рахунок різноманітних вишивальних швів, їх в Україні більше ста. Багато вишивальних швів є характерними для тих чи інших етнографічних районів України.


Ухачевський С. Казка Старого Мельника / Сергій Ухачевський. — Львів: Кальварія, 2015. — 104 с.

                                 

Українська казка про перемогу світла над темними силами. Головні герої книжки несподівано для себе стають Воїнами Світла та, попри неймовірну потугу темних сил, звільняють рідну землю від ворожої нечисті й повертають людям мир і спокій.


Загребельний М. Богдан Ступка / М.Загребельний. – Харків:Бібколектор,2016. – 120 с.

                                                               

Річард III і король Лір, гетьман Мазепа і Тев’є-молочник, Леонід Брежнєв і Тарас Бульба… Це лише невеликий перелік ролей, які зіграв у театрі й кіно Богдан Ступка (1941–2012) – видатний український актор, лауреат багатьох премій, народний артист УРСР (1980) та СРСР (1991), Герой України (2011), кавалер ордена Ярослава Мудрого V ступеня. У Голлівуді його порівнюють з Робертом де Ніро й Аль Пачіно. В Польщі й Росії вважають своєю зіркою, феноменом, який народжується раз на століття, на що Богдан Сильвестрович відповідав: «Я – український актор! Я собі працюю, а люди називають те феноменом. Треба працювати і чесно ставитися до роботи. Вийти на сцену і зіграти найкраще за всіх…».


Савченко Л. Розмовляй українською правильно / Л. Г. Савченко. - Харків : Орбіта, 2016. - 191 с.

                                                    

Просто та доступно у зрозумілій стислій формі – усі правила української граматики! Книжка допоможе покращити знання мови, як усної, так і писемної, розширити словниковий запас. Видання знадобиться учням шкіл і ВНЗ, а також всім, хто воліє говорити українською правильно!


Українка Л. Біда навчить: казка / Леся Українка; упоряд. В.Комзюк. – Ковель:Ковельська міська друкарня,2016. – 16 с.:іл.

                                                         

Казка класика української літератури Лесі Українки про горобчика, який вчився розуму у дорослих.


Українка Леся Давня весна : казка / Леся Українка ; упоряд. В. Комзюк. - Ковель : Ковельська міська друк., 2016. - 16 с. : іл.

                                                          

Книга вийшла до 145-ї річниці від дня народження Лесі Українки та 90-ліття художниці Лариси Іванової. 


Українка Леся Купала на Волині : зб. / Українка Леся. - Ковель : Ковельська міська друк., 2016. - 44 с. : іл.

                                                          

«Купала на Волині» — частина фольклорних зібрань Лесі Українки, які вона записала в селі Колодяжному на Волині на початку 1890-х років і які знайомлять з найдавнішими архаїчними формами звичаєвого народного свята Івана Купала, корені якого сягають дохристиянського язичницького минулого нашого народу.
Адресуємо це видання усім, хто цікавиться народною творчістю, давніми традиціями і звичаями, віруваннями і піснями.


Рогожа В. Запороги: роман-трилогія / Віталій Рогожа. – Київ: Самміт-книга,2016. –

Кн.1: Петро Сагайдачний. – 2015. – 392 с.:іл.

                                                   

До уваги читачів пропонується перша частина трилогії «Запороги» - роман «Петро Сагайдачний». Запорогами сучасники називали запорозьких козаків, котрі проживали на островах або березі Дніпра за порогами, які перегороджували ріку Дніпро від правого берега до лівого. Мешкали козаки в побудованих ними фортецях-кошах, на відміну від реєстрових козаків, що входили до складу війська Речі Посполитої й жили у королівських поселеннях.

Кн.2:Богдан Хмельницький. – 2015. – 392 с.:іл.

                                                           

Друга частина трилогії «Запороги» роман «Богдан Хмельницький», що пропонується на суд читачів, є історичним, сюжетним і композиційним продовженням роману «Петро Сагайдачний». В романі змальовується життя і діяльність головних героїв роману «Петро Сагайдачний» – Максима Лободи, Збігнева Гури, Василя Хлистова, Олекси Гаркуші та інших.

Кн.3:Іван Мазепа. – 2016. – 400 с.:іл.

                                                            

Роман «Іван Мазепа» є завершальним в історичній драмі «Запороги», трилогії про життя і боротьбу руського народу – нащадків племені полян величної держави східної Європи IX-XII століть – Київської Русі, Гетьманської держави окраїнних козаків Речі Посполитої.


Шкляр В. Песик Гав, соловейко, джміль і два жолуді / Василь Шкляр. – Львів: Апріорі,2016. – 48 с.:іл.

                             
Це подарункове видання презентують наймолодшим читачам два видатні митці – письменник Василь Шкляр та художник Кость Лавро. Дитячий світ – то суцільні дива та неймовірні пригоди. І якими ж яскравими вони постають в оповідках автора знаменитого «Чорного Ворона» під пензлем одного з найкращих європейських ілюстраторів. Паралельний текст англійською стане унікальною допомогою для розумненьких хлопчаків і дівчаток, охочих змалечку вивчити іноземну мову.


Шкляр В. Чорний Ворон. Залишенець: роман / Василь Шкляр. – Харків:Клуб сімейного дозвілля,2016. – 432 с.

                               

Їх називали бандитами, розбійниками, головорізами й навіть у прокльонах-анафемах забороняли згадувати їхні імена. Щоб вбити у пам`яті упокореної маси ту ідею, за яку повстанці жертвували свої молоді життя. Авжеж, вони стріляли, вішали, палили, нищили — але кого? На їхньому бойовому чорному прапорі напис: «Воля України або смерть». Вони не вийшли з лісу навіть тоді, коли навкруги запанувала чужа влада і вже не було надії на визволення. Вони — залишенці — обрали собі смерть.


Гей В. Тенета для Полісся: роман / Василь Гей. – Луцьк:Надстир’я,2016. – 288 с.

                               

Головний герой роману молодий журналіст уже в перших своїх публікаціях рішуче стає на захист природи рідного краю, яка у другій половині ХХ століття зазнала чимало втрат від огульного осушення – зникнення багатьох річок, озер і джерел, а нині занапащається вирубуванням лісів, браконьєрством, засмічуванням. Тривожні роздуми молодого чоловіка народжені з відчуття нерозривної єдності зі світом природної вроди отчої землі, любові до неї, яка хоч і не стала для нього долею, але залишила глибокий слід у душі, додала снаги для життя і творчості.


Струцюк Й. На березі крутіжу: збірка прозових творів / Йосип Струцюк. – Луцьк: Вежа-Друк,2016. – 388 с.

                                                           

Йосип Струцюк збірною назвою «На березі крутіжу» об’єднує роман «По дорозі до Савур-могили», оповідання «На ротації», «Помста козацька», «Передсвяток із татарським зіллям», «Журавель», «Рудик», «Після пожежі», «Рідкісний кадр», повісті «Незвичайні китайські шпалери» та «В обійсті чорного диявола». Таким чином, він розширяє часові параметри, здійснюючи художній екскурс і в період Другої світової війни, і у радянську епоху. Колоритні характери , тонке відчуття психології героїв, соковита та яскрава народна мова, любов до рідної землі – характерні особливості прози волинського автора.


Слапчук В. Чумацький шлях і його обочини: есеї, інтерв’ю / Василь Слапчук. – Житомир:О.О. Євенок, 2016. – 244 с.

                               

Нова книга Василя Слапчука містить статті, інтерв’ю та тексти “спровоковані різними людьми і різними обставинами”. Тематичний діапазон книги охоплює широкий спектр людського життя, але про що б не писав автор, його розмірковування та діалоги завжди вмотивовано виваженим духовним сприйняттям дійсності.

 

 

Категорія: Нові надхоження | Додав: manbiblditu
Переглядів: 542 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: