Головна » Статті » Декілька порад для мам і тат

Десять заповідей для батьків!
До скарбнички сімейної мудрості

Десять заповідей для батьків!

1. Не чекай, що твоя дити­на буде такою, як ти, або та­кою, як ти хочеш. Допоможи їй стати не тобою, а собою.

2. Не вимагай від дитини плати за все, що ти для неї зробив. Ти дав їй життя, як вона може віддячити тобі? Вона дасть життя іншому, той - третьому, і це необо­ротний закон вдячності.

Не зганяй на дитині своїх о6раз, що у старості не їсти гіркого хліба. Бо що посієш - те й пожнеш.

3. Не стався до її проблем зверхньо. Життя дається кожному за силами, і, будь упевнений, дитині не легше, ніж тобі, а може, й важче, оскільки в неї немає досвіду.

4. Не принижуй!

5. Не забувай, що найваж­ливіші зустрічі людини - це зустрічі з її дітьми. Звертай більше уваги на них, адже ми ніколи не знаємо напевне, з ким зустрічаємося в дітях.

6. Не муч себе, якщо не мо­жеш зробити щось для своєї дитини. 7. Мучся, якщо можеш, але не робиш. Пам'ятай, що для дитини зроблено недостат­ньо, якщо не зроблено все.

8. Дитя - це не тиран, який заволодіває всім твоїм життям, не лише плід плоті та крові. Це та дорогоцінна чаша, яку Життя дало тобі на зберігання і розвиток у ній творчого вогню. Це розкріпачена любов матері та батька, в яких зростати­ме не "наш", "свій" малюк, а душа, яку вам дали на збе­рігання.

9. Умій любити чужу ди­тину. Ніколи не роби чужому малюкові того, чого не хотів би, щоб робили твоєму.

10. Люби свою дитину ВСЯКОЮ: неталановитою, не­успішною, дорослою. Спілку­ючись із нею, радій, бо дити­на - це свято, яке з тобою не на завжди.

Януш Корчак - поль­ський педагог, письменник, трагічна смерть якого стала символом найви­щої відданості ідеалам людяності й гідності: разом із вихованцями свого сирітського притулку він пішов у фашистську газову камеру, відмовившись від змоги уникнути смерті.

                            Для мами і тата. - 2012. - №7. - С 1.

Категорія: Декілька порад для мам і тат | Додав: man (06.05.2013)
Переглядів: 585 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Ім`я *:
Email *:
Код *: