Головна » Статті » Декілька порад для мам і тат |
Пізнаємо свою дитину
Закони про працю Часто трапляється, що батьки докоряють своїм дорослим дітям: «Ти нам зовсім не допомагаєш... І в кого ти вдалося, таке ледащо?» Сучасні діти за словом у кишеню не лізуть, тому «ледащо» негайно знаходить відповідь: «Тож, мамо й тату, ви мене самі таким виховали!» і таки його правда... А між іншим закони, за якими виховується працьовитість, дуже прості! Така знайома багатьом картина: іграшки розкидані, у кімнаті безлад, а шафу взагалі краще не відчиняти... Про допомогу ж по господарству нема чого й мріяти - хоч би дитина свої речі привела до ладу! Матуся краще вже сама і посуд вимиє, і обід приготує - так швидше... Даремно ми так думаємо. Перші помилки на шляху виховання працелюбства робимо, коли гасимо ініціативу «знизу». Наприклад, готує мама вареники. Поряд вештається п'ятирічний синочок. Йому цікаво: як це із сипучого борошна утворюється тісто, таке схоже на пластилін? А потім взагалі диво дивне: його можна буде зварити і з'їсти! «Мамо, дай і мені зліпити вареничка!» - просить хлоп'я. «Ні, сонечко, ти лише борошно по всій кухні розсієш, а твої вареники навряд чи будуть їстівними...» - лагідно відповідає мама, не розуміючи, що промовила вкрай негативні слова. Підірвала дитячу віру у власні сили - це раз. Показала, що не довіряє своїй рідній дитині - це два. І, нарешті, відбила бажання допомагати - це три... Закон «Завжди-так!» Отже, перший закон про працю говорить, що на будь-яке бажання дитини щось виконати по господарству треба відповідати «Так». «Мамо, можна я покришу картоплю?» «Так! Але спершу я навчу тебе тримати ножа, гаразд?» «Тату можна я сам заб'ю цвях?» «Так!» Якщо дитині рочків чотири, то цвях беремо найменший, молоточок теж - із заздалегідь придбаного набору типу «Маленький столяр». Якщо це вже школярик, то можна взяти і великого молотка з більш серйозним цвяхом. І, під керівництвом і наглядом тата, забиваємо! Закон "Три сходинки"
Фахівці говорять, що навчити дитину будь-чому можна за допомогою такого ланцюжка: спочатку роботу виконує дорослий, а дитина лише спостерігає. Потім цю саму роботу вони виконують удвох. Третя сходинка - коли вже дитина самостійно робить все від початку до кінця. Закон "За спасибі" Постійно хваліть сина чи доньку за будь-яку виконану роботу, і зовсім не обов'язково дарувати за це іграшки або купувати щось смачненьке: не варто пов'язувати виконання повсякденних справ із винагородою. Для заохочення досить просто лагідних слів.
Закон "З двох до трьох" Цей закон для тих, у кого діти ще маленькі. Найлегше заохотити маля до господарства рочків у два-три. Якщо в такому ранньому віці не привчити допомагати дорослим, то далі буде важче. Крім того, дитина навряд чи цінуватиме вашу працю. Намагайтеся не проґавити потрібний момент. У цьому віці закладається характер дитини, вона все намагається спробувати, прагне все вивчити. Навіть якщо вона забрудниться сама і забруднить все навколо, не сваріть її. Вона ж старалася! А ще відтепер почне цінувати ваші «господарські» зусилля
| |
Переглядів: 592 | |
Всього коментарів: 0 | |